Co dziesięć lat liczba chorych na czerniaka skóry podwaja się. Co roku w Polsce lekarze wykrywają 4 tys. nowych zachorowań. W walce z tą chorobą najważniejszy jest czas – trzeba jak najszybciej trafić do specjalistów. W Dolnośląskim Centrum Onkologii wkrótce ruszy nowy gabinet diagnostyczno-zabiegowy, który ułatwi chorym dostęp do onkologów.

W Dolnośląski, Centrum Onkologii od kilku miesięcy działa tzw. szybka ścieżka diagnostyczna dla pacjentów, u których lekarze już zdiagnozowali czerniaka. W szpitalnej poradni lekarze codziennie przyjmują 30-40 pacjentów, którzy mają niepokojące zmiany. Na całe szczęście nie zawsze jest to czerniak.

Niepokojące zmiany na skórze trzeba jak najszybciej usunąć chirurgicznie – to najlepszy sposób leczenia. Najczęstszą przyczyną powstawania zmian nowotworowych na skórze jest nadmierna ekspozycja na słońce. To nasz największy wróg.

Właśnie po wakacjach do onkologów trafia najwięcej pacjentów. Już teraz lekarze szykują dla nich nowy, specjalistyczny gabinet. Za 500 tys. zł już zakupiono najnowocześniejszy mikroskop.

Jeśli zauważymy na skórze niepokojące zmiany – nie wolno czekać.