Mieszkańcy nie chcą pozwolić, by budynek byłego liceum nr V trafił w ręce dewelopera. Proponują, by dawną szkołę i przyległy do niej teren przekształcić w Centrum Kultury i Sportu. Tymczasem, jak informują urzędnicy, jeszcze nie wiadomo, co stanie się z obiektem w przyszłości.

Pan Piotr Tegnerowicz jest absolwentem dawnej piątki. Jak mówi, ponad 10 lat temu o spadającym tynku nie było mowy. Obecny wygląd byłego liceum pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy liczą na jego remont. – Chcemy, żeby w końcu na Gajowicach powstał dom kultury z prawdziwego zdarzenia, gdzie mieściłoby się klub seniora, chór osiedlowy i też miejsce dla wszystkich inicjatyw społecznych, których na pewno by tu nie zabrakło – mówi Paweł Pomian.

Wrocławianie obawiają się, że teren szkoły może trafić w ręce dewelopera, który zbuduje tam nowe bloki. Urzędnicy informują, że decyzja o sprzedaży budynku oraz przyległego do niego terenu nie została podjęta. Zdaniem miejskich aktywistów, nowa zabudowa przy Grochowej jest wskazana i bez problemu można to pogodzić z interesem mieszkańców.

Decyzji co dalej z budynkiem i terenem dawnego liceum jeszcze nie ma.