Przewozy Regionalne na Dolnym Śląsku z nowym taborem. Od dziś podróżujący na trasie Wrocław – Lubliniec mogą wygodnie dotrzeć do celu nowoczesnym składem. Modernizacja jednostki kosztowała prawie 10 mln zł.

Szybki, wygodny, klimatyzowany i przede wszystkim wyposażony w najnowsze technologie – tak obecnie wygląda pociąg PolRegio po gruntownej modernizacji. Dzisiaj przewiózł pierwszych pasażerów.

– Jeżdżę do pracy codziennie i mam porównanie do innych pojazdów. Ten oceniam bardzo wysoko. Podróż jest przyjemna, cicha, spokojna i człowiek po drodze wypoczywa – uważa Barbara Kuś z Wrocławia. – Pociągiem taniej. Benzyna kosztuje, a pociąg, z tego co wiem, w obrębie Wrocławia jest niedrogi, tak że dobrze jest tak podróżować – dodaje pan Mirosław.

PolRegio obsługują 30% połączeń w województwie. Rocznie z ich usług korzysta kilka milionów pasażerów. – Wszyscy się z tego cieszymy, natomiast będą to pojazdy zauważalne na naszych torach. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego odczują poprawę jakości dzięki możliwości podróży właśnie tymi pojazdami – zapewnia Marzena Karoń, dyrektor dolnośląskiego oddziału Przewozów Regionalnych (PR).

– Mamy o 75% więcej pasażerów niż jeszcze cztery lata temu i jesteśmy na absolutnym topie w Polsce – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Czterdzieści jednostek zmodernizowanych i 12 nowych już jeździ w barwach PolRegio na terenie całej Polski. – To historyczna chwila – zaznaczają przedstawiciele spółki, gdyż od początku jej istnienia nie było pieniędzy nie tylko na zakup nowego taboru, ale przede wszystkim na modernizację istniejących już składów.

– Od 2015 r. spółka Przewozy Regionalne weszła w proces restrukturyzacji. Ten proces przebiega w tak dynamiczny sposób dzięki olbrzymiemu wsparciu, przede wszystkim finansowemu, Agencji Rozwoju Przemysłu – zauważa Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy PR.

Nowy tabor może przewieźć nawet 500 pasażerów. Od września zmieni trasę na Wrocław – Głogów.