Z Nepalu, Kenii, Indii i 17 innych krajów. Młodzi artyści z całego świata od ponad 3 tygodni są w Polsce. Ich zadaniem było stworzenie wspólnego spektaklu. Dzięki projektowi Brave Kids mogą poznać reprezentowane przez siebie kultury, a celem programu jest stworzenie wspólnego spektaklu artystycznego. Finał Brave Kids dziś we wrocławskiej Hali Stulecia. Co przygotowali młodzi artyści?

Różnią je wygląd, tradycje, pochodzenie i doświadczenia życiowe. Łączy odwaga i otwartość na drugiego człowieka. – To co jest fajne w Brave Kids, to to, że tyle ludzi z różnych kontynentów, z różnych krajów, z różnych miast może tu przyjechać i poznać kultury innych, ich sposoby zachowania, ich tańce oraz śpiew i mogą nawiązać nowe przyjaźnie na całym świecie, które pozostają na długo w sercu – mówią uczestnicy Brave Kids.

Przez niemal miesiąc młodzi artyści mieszkali u polskich rodzin w różnych miastach. Wszyscy brali udział w warsztatach edukacyjnych i artystycznych. W Brave Kids wzięło udział 150 młodych artystów z różnych zakątków świata, dzieciństwo niektórych jest trudne.

Zadaniem wszystkich uczestników, było przełamanie dzielących ich barier i przygotowanie wspólnego pokazu artystycznego. Pokaz finałowy, który artyści prezentują w niedzielę we Wrocławiu ma być symbolem pokojowego głosu dzieci.