Z Krakowa wystartował dziś rajd Polska – Rumunia, ale Wrocław i TVP3 Wrocław także mają w nim swoich reprezentantów – to świetnie Wam znani reporterzy „Faktów”: Justyna Butryn, Karolina Misztal, Joanna Pietkiewicz, Marcin Lustig i kierownik wyprawy – Michał Torz. To spore wyzwanie, bo jadą wysłużoną, 40-letnią dacią.

40-letnia dacia i piątka dziennikarzy „Faktów” TVP3 Wrocław – to przepis na rajd „Caravana Go Romania”. – Chodzi o to, żeby przejechać daciami oraz małymi fiatami, czyli „maluchami” wokół Rumunii – śladami polskich turystów z lat 70. i 80. i w ten sposób promować ten kraj w Polsce – zdradza Michał Torz.

Z Wrocławia wyruszyli wczoraj. – Chodzi o to, żeby dojechać do Krakowa, bo tam mamy już pomoc techniczną – mówiła wczoraj Justyna Butryn.

Na Facebooku Faktów pokazywaliśmy start wrocławskiej ekipy:

I dojechali. Dziś rano zameldowali się w Krakowie. – Przygotowaliśmy ciekawy program, który ma na celu dojechanie do delty Dunaju. Ale żeby dojechać do delty, trzeba pokonać trasę, która ma prawie 1,5 tys. km – mówi Ignat Timar z Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie.

Żeby dojechać do Rumunii, nasi koledzy muszą pokonać Słowację i Węgry. – Cały czas musimy być przygotowani na to, że może nas spotkać coś niespodziewanego – więc na pewno jest sporo emocji, mnóstwo adrenaliny. Jednak 40-letni samochód, który musi pokonać 3 tys. km, to jest wyzwanie, na które jesteśmy gotowi – przekonuje Marcin Lustig.

– W takim towarzystwie na pewno będziemy się świetnie bawić i będzie to wspaniała przygoda. Najważniejsze, żebyśmy dojechali cali i zdrowi i wrócili, bo wszyscy mamy lekkie obawy czy auto da radę. Ale najwyżej popchniemy, jakoś dojedziemy – dodaje Joanna Pietkiewicz.

Całej ekipie życzymy „drum bun”, czyli po rumuńsku „szerokiej drogi”! Będziemy śledzić ich poczynania.