KGHM opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Spółka z Lubina zarobiła na czysto 439 mln zł. To o ponad ćwierć miliarda mniej niż rok temu. Firma zanotowała też kilkunastoprocentowy spadek produkcji miedzi oraz wzrost zapasów koncentratu miedzi.

Polska Miedź przedstawiała wyniki za pierwszy kwartał podczas spotkania na giełdzie w Warszawie. Spółkę reprezentował wiceprezes ds. finansowych Stefan Świątkowski. Analitycy pytali go o ujawnioną niedawno przez ministra energii informację, że KGHM wycofał się z projektu budowy elektrowni atomowej, bo nie ma na ten cel pieniędzy.

Stefan Świątkowski wyjaśnił też dlaczego wczoraj, prawie przez dobę, nie pracowała należąca do KGHM kopalnia Sierra Gorda w Chile. Powodem był śmiertelny wypadek pracownika jednej z podwykonawczych firm.

Wiceprezes uważa, że następne kwartały będą lepsze dla KGHM. Remont huty miedzi Głogów 2 zaplanowano na trzy miesiące. Po ich zakończeniu spółka nadrobi zaległości spowodowane spadkiem produkcji miedzi.