Wielka mobilizacja dla naszego telewizyjnego kolegi – operatora Piotra Sędzikowskiego, który od półtora roku walczy z nowotworem. Przyjaciele Piotra zorganizowali dla niego specjalny koncert, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie.

Ponad stu przyjaciół i znajomych – wśród nich aktorzy, muzycy i artyści – wzięło udział w niezwykłym koncercie dla Piotra. Cudowny operator, uroczy człowiek, bardzo zdolny i jednocześnie taki człowiek z drugiego planu. On nigdy nie miał takiego „parcia na szkło”, ale za tym szkłem stał. Cudowny facet – opowiada satyryk Stanisław Szelc.

– Pracowałem z nim wielokrotnie – przede wszystkim przy takim programie „Niech żyje kino”. Cudowny człowiek – wielkiej wrażliwości. Ten koncert jest dla Piotrusia, dla jego sytuacji, dla jego zdrowia – dodaje aktor Robert Gonera.

Pracę w telewizji Piotr Sędzikowski rozpoczął prawie 30 lat temu. Jest autorem zdjęć do wielu filmów, seriali dokumentalnych i reportaży. Jego ostatnie zdjęcia mogliśmy oglądać m.in. w filmie dokumentalnym o „złotym pociągu”. Przez lata współtworzył cykl programu „Labirynty kultury” z prof. Bogusławem Bednarkiem i Marcinem Bradke.

– Dobry przyjaciel, kolega. Człowiek, o którym można powiedzieć rzeczy najlepsze. Da się z nim rozmawiać o kwestiach specjalistycznych, wysublimowanych, filozoficznych, a przy tym wszystkim cechuje go normalność – zauważa prof. Bednarek.

Nowotwór żołądka zdiagnozowano u Piotra półtora roku temu. Chemioterapia początkowo zahamowała chorobę. Po kilku miesiącach rak zaatakował ponownie. – Trzeba się wspierać, pomagać sobie w takiej sytuacji. Piotr jest jednym z nas. Stanowimy grupę przyjaciół, ta przyjaźń wykluwała się na przestrzeni 20 lat – mówi Marcin Bradke, dziennikarz TVP3 Wrocław.

Piotr nie mógł wziąć udziału w koncercie, bo przechodzi właśnie kolejną chemioterapię. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na jego leczenie. Piotrowi można także pomoc, przekazując 1% podatku.

Jak pomóc? Szczegóły:


SPRAWDŹ, JAK POMÓC – WIĘCEJ TAKŻE NA WROCLAW.TVP.PL