Do niecodziennej i bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie). W niewyjaśnionych okolicznościach kierowca tira wjechał pod prąd i staranował część przystanku. – Możemy mówić o cudzie, że nikomu nic się nie stało – mówi w rozmowie z portalem tvp.info podkom. Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji.

Na nagraniu, które opublikowała w internecie straż miejska z Dzierżoniowa, widać, w jaki sposób kierowca ciężarówki taranuje znaki drogowe, biletomat i uszkadza autobus miejscowej komunikacji miejskiej.

O dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie miejskiego autobusu i podróżni czekający na przystanku.

Policja zgłoszenie o wypadku dostała po południu od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W poszukiwania kierowcy oprócz policji włączyła się również straż miejska.– Ustalony jest właściciel pojazdu, trwają czynności do ustalenia osoby, która kierowała pojazdem – tłumaczy w rozmowie z portalem tvp.info podkom. Ząbek.

Świadkowie zdarzenia oraz ci, którzy mają informacje o kierującym ciężarówką, proszeni są o kontakt z policją lub strażą miejską w Dzierżoniowie.