W piątek reprezentacja Polski poznała rywali w fazie grupowej mistrzostw świata. Polski Związek Piłki Nożnej rozpoczął poszukiwania sparingpartnerów, których potencjał i styl będzie podobny do przeciwników, z którymi zespół Adama Nawałki zmierzy się w Rosji.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI W TVP!

Biało-czerwoni na mundialu zmierzą się kolejno: z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Przed rozpoczęciem turnieju, piłkarze Nawałki rozegrają cztery spotkania towarzyskie – dwa w marcu i dwa na zgrupowaniu przed mistrzostwami na przełomie maja i czerwca.

W marcu chcemy zagrać z rywalem z Afryki i Azji, rozmawiamy m.in. ze związkami Nigerii i Korei Południowej – powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Na razie to tylko przymiarki, a PZPN niczego nie potwierdza. "Oficjalne informacje na temat przeciwników w przyszłorocznych meczach towarzyskich będziemy podawać po podpisaniu odpowiednich umów" – to oficjalne stanowisko przedstawione przez Biuro Prasowe związku.

Media informowały, że marcowe spotkania zostaną rozegrane w Chorzowie i Poznaniu lub Wrocławiu. – To nic pewnego. Nie wiadomo czy Stadion Śląski będzie gotowy, a drugiego miasta jeszcze nie ustalaliśmy – dodał Sawicki. Pewne jest tylko to, że wszystkie sparingi biało-czerwoni rozegrają przed własną publicznością.

Ostatnim rywalem Polaków, tuż przed turniejem, będzie Litwa, o czym już wcześniej informował prezes Zbigniew Boniek. W czerwcu biało-czerwoni rozegrają jeszcze jedno spotkanie, a wśród kandydatów wymienia się Peru i Chile. – Staramy się, żeby był to zespół z Ameryki Południowej lub Europy – zdradził sekretarz generalny związku.

Natomiast pewne jest, że bazą Polaków na mundialu będzie Soczi. – Wielokrotnie byliśmy w Rosji i szukaliśmy najbardziej optymalnych warunków dla drużyny, nie tylko treningowych, ale także logistycznych. W Soczi te warunki będą komfortowe – wyjaśnił Sawicki.

Kalendarium reprezentacji Polski w 2018 roku:

24 stycznia – losowanie grup pierwszej edycji Ligi Narodów w Lozannie.
21-27 marca – zgrupowanie reprezentacji i dwa mecze towarzyskie (kandydaci: Nigeria, Korea Południowa, Ghana).
Koniec maja-czerwiec – zgrupowanie reprezentacji i dwa mecze towarzyskie (jednym rywalem Litwa, drugim zespół z Europy lub Ameryki Południowej – wśród kandydatów Chile i Peru).
19 czerwca – pierwszy mecz fazy grupowej MŚ z Senegalem (godz. 17:00, Stadion Spartaka, Moskwa)
24 czerwca – drugi mecz fazy grupowej MŚ z Kolumbią (godz. 20:00, Kazań)
28 czerwca – trzeci mecz fazy grupowej MŚ z Japonią (godz. 16:00, Wołgograd)

.