Powiat głogowski zaproponował miastu sprzedaż połowy udziałów w tamtejszym szpitalu. Ich wartość wyceniana jest na ponad 17,5 mln zł. Gdyby transakcja doszła do skutku , pieniądze zostaną przekazane lecznicy na inwestycje. Zadłużona na 18 mln placówka potrzebuje pomocy aby się rozwijać.

Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak w obecności kamer i fotoreporterów przekazał ofertę prezydentowi Głogowa. Powiat proponuje miastu zakup udziałów w czterech ratach. Zarząd szpitala zaplanował szereg inwestycji.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz przyjął ofertę, a potrzebne na ten cel pieniądze zaplanował w przyszłorocznym budżecie miasta. Wkrótce dokument przekaże radzie miasta i od jej decyzji będzie zależał ostateczna decyzja.

Podobną ofertę powiat złożył miastu w ubiegłym roku. Wtedy proponował 40% udziałów. Transakcja nie doszła do skutku, bo odrzucili ją radni. Wygląda na to, że sytuacja się powtórzy.

Przewodniczący rady miasta Andrzej Koliński podejrzliwie przygląda się poczynaniom powiatu. Uważa, że dużo jest w nich przedwyborczej gry. Coś chyba jest na rzeczy, bo starostwo nie czekając na finał negocjacji, wydrukowało specjalne plakaty sygnowane przez starostę i prezydenta.