Programiści z Wrocławia pomogą dzieciom chorym na nowotwory. Podczas rozpoczynającego się dziś w Centrum Technologii Audiowizualnych „HopeIT hackathonu” uczestnicy wydarzenia będą mieli 24 godziny na stworzenie aplikacji służącej do zbiórek pieniędzy dla jednej z fundacji pomagających dzieciom chorym na nowotwory.

Maja Tomasiak, koordynatorka projektu HopeIT, wyjaśnia, że prototyp zwycięskiej aplikacji będzie rozwijany. Ekspertka mówi, że hackathon jest idealną formą do tego, żeby w szybkim czasie zebrać wiele pomysłów i rozwijać aplikację w formule otwartego oprogramowania.

– Każdy, kto będzie chciał, kto będzie czuł się na siłach, będzie mógł później dołożyć swoją cegiełkę, aby ta aplikacja miała swoją premierę, ujrzała światło dzienne i przyczyniła się do efektywniejszej pracy i efektywniejszych zbiórek na leczenie dzieci – mówi Tomasiak.

Zespoły składające się z co najwyżej pięciu osób rozpoczną rywalizację o godz. 17:00 i skończą 24 godziny później. W hackathonie wezmą udział programiści z całej Polski. Piątkowy hackathon to pierwsza odsłona pomocy, jaką planuje zorganizować środowisko wrocławskich programistów.

Specjaliści od nowych technologii z Wrocławia planują kolejne akcje na rzecz organizacji pożytku publicznego z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Obecnie w Polsce pracuje 250 tys. specjalistów z branży nowych technologii.