Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Wincenty M., jego zastępczyni Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. zostali w czwartek zatrzymani przez policję. Prokuratura nie ujawnia na razie szczegółów sprawy.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, obecnie w prokuraturze prowadzone są czynności z zatrzymanymi. – Na razie nie udzielamy informacji w tej sprawie. Mogę jedynie powiedzieć, że ogólnie chodzi o niedopełnienie obowiązków – powiedziała. M. prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty.

Później prokurator Klaus poinformowała, że zatrzymani zostali również zastępca dyrektora Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. Uściśliła też, że prowadzone w tej sprawie śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień oraz działania na szkodę Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Według „Gazety wrocławskiej” chodzi o korupcję, a zatrzymanie dyrektora ma związek z zakupami i inwestycjami prowadzonymi przez pogotowie. „Chodzi o zakupy samochodów, a także inwestycje związane z modernizacją obiektów pogotowia w Wołowie, Środzie Śląskiej i Trzebnicy” – twierdzi gazeta.