Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań 3:0 (2:0) w ramach 1/16 Pucharu Polski. Bramki zdobywali Dawid Kort i Adam Frączczak. Z rozgrywkami pożegnały się także drużyny Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok.

PP: efektowny gol samobójczy. Legia w 1/8 finału

Porażka oznacza, że poznaniacy nie znajdą się w finale po raz pierwszy od 2014 roku. Mecz w Szczecinie rozpoczął się od ataków gości, ale dwukrotnie świetnie zachował się Łukasz Załuska. W 22. minucie szansę miała Pogoń, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił Dariusz Formella. Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 38. minucie, gdy błąd popełnił Jasmin Burić, który wykorzystał Dawid Kort. Kilkanaście sekund przed przerwą znów złą interwencję miał Bośniak faulując w polu karnym napastnika Pogoni. Z wykorzystaniem rzutu karnego nie miał problemów Adam Frączczak i Pogoń do przerwy prowadziła 2:0.

Po przerwie mecz się nieco wyrównał. Lech próbował atakować, jednak nadziewał się na groźne kontry. Jedna z nich zakończyła się trzecim golem. W pole karne zagrał piłkę Dariusz Formella, a Dawid Kort strzałem w prawy róg bramkarza zmienił wynik po raz ostatni.

***

Dariusz Formella, Volodymyr Kostevych (fot. PAP) Dariusz Formella, Volodymyr Kostevych (fot. PAP) Z rozgrywkami Pucharu Polski pożegnała się także Lechia Gdańsk, która niespodziewanie przegrała w Bytowie z Drutex-Bytovią 0:1. Decydującą bramkę zdobył w 62. minucie Sebastian Kamiński.

W meczu zespołów z Ekstraklasy lepsze okazało się Zagłębie Lubin, które wygrało 2:0 z Jagiellonią Białystok. W pierwszej połowie Jarosław Kubicki zmienił wyjściowy wynik, zaś po przerwie Damiana Węglarza pokonał Łukasz Janoszka. Honorową bramkę dla gości zdobył w doliczonym czasie Arvydas Novikovas.