30-letni Kamil Nowosielski z Lubania skończył studia, znalazł wymarzoną pracę, ale choroba – nowotwór mózgu – wywróciła jego życie do góry nogami. Lekarze nie dawali mu szans na wyleczenie. Jego brat Daniel postanowił zawalczyć o jego życie. Od kilku lat szuka na całym świecie leków i terapii dla Kamila.

Daniel Nowosielski opiekuje się chorym na glejaka mózgu bratem. Nie pracuje, nie ma czasu na spotkania ze znajomymi. Od pięciu lat pomaga Kamilowi w walce z nowotworem. – Do dzisiaj tym samym mi imponuje. To znaczy, że jest bardzo odważny w tym wszystkim, bardzo pokorny. Tylko ja się nie mogę z tym pogodzić – mówi Daniel Nowosielski.

Kamil jest po dwóch operacjach mózgu. Nie chodzi, z trudem mówi. Jest całkowicie zależny od brata i rodziców. Kiedy zawiodło leczenie w Polsce, Daniel miesiącami szukał pomocy w klinikach na całym świecie. Pomoc zaoferował ośrodek w Stanach Zjednoczonych.

W końcu gdzieś się natknąłem na taką klinikę w Huston właśnie, która proponuje takie leczenie, w której są świadectwa wyzdrowień z tej choroby i poczułem, że to jest to. Zbiegłem szybko do mamy. Słuchaj, powiedziałem, jedziemy do Stanów – wspomina pan Daniel.

Dzięki pomocy bliskich i znajomych udało zebrać się pieniądze na wyjazd. Efekt leczenia przeszedł najśmielsze oczekiwania, guz w głowie Kamila skurczył się o 90%. Kiedy wydawało się, że mężczyzna zdrowieje, na rodzinę spadł kolejny cios. – Niestety, zrobił nam się przerzut na prawą stronę. W dalszym ciągu zbieraliśmy pieniądze na ten najlepszy lek. Chcieliśmy go podać, ale już w tej chwili stan Kamila jest za słaby, żeby ten lek podawać – mówi mama Kamila i Daniela, Ewa Nowosielska.

Daniel znalazł kolejną klinikę, tym razem w Miami. Problemem są jednak pieniądze. – Roczne leczenie kosztuje około miliona złotych. Ale to zależy od pacjenta. Leczenie może trwać półtora roku i wtedy to będzie półtora miliona – martwi się mama pana Kamila. Pan Daniel nie składa broni, jak mówi, będzie walczył o brata aż ten całkowicie wyzdrowieje.

Informacje o stanie zdrowia Kamila i możliwości pomocy można znaleźć na stronie internetowej siepomaga.pl w zakładce Kamil.