Stowarzyszenie OK Wrocław walczy o bezpłatną komunikację miejską dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Dziś rozpoczęła się zbiórka podpisów pod tą obywatelską inicjatywą. Z bezpłatnych biletów mogłoby skorzystać prawie 35 tys. dzieci ze szkół podstawowych. Koszt dla miasta 5 to 5 mln zł.

Przede wszystkim chcielibyśmy się skupić na tym, aby od najmłodszego wieku budować pozytywne postawy u dzieciaków, czyli po prostu przyzwyczajać ich do tego, że komunikacja miejska jest fajna, że można komunikacją miejską jeździć. Bardzo ważne jest też to, że we Wrocławiu jest ogromny problem smogu i korków – mówi Michał Górski ze Stowarzyszenia OK Wrocław. – Jest to też duży plus jeśli chodzi o budżety domowe. To jest znaczna pomoc dla wrocławskich rodzin. Koszt biletu ulgowego to jest kwota 1,5 zł, w związku z tym to są realne oszczędności, w dwie strony 3 zł, dwójka dzieci 6 zł razy 30 dni to już są konkretne pieniądze – dodaje Mateusz Rambacher.

Decyzja o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci będzie należała do radnych. We Wrocławiu już działa program dla rodzin wielodzietnych „2+3 i jeszcze więcej”. Dzieci i młodzież objęta tym programem autobusami i tramwajami jeżdżą za darmo.