Wielokrotnie zachęcaliśmy Was do przesyłania do redakcji „Faktów” informacji, zdjęć i filmów. Gdy jesteście świadkami ważnych wydarzeń, możecie je uwiecznić smartfonem lub kamerą. Jednak by filmy były dobrej jakości, musicie wiedzieć, jak je nagrywać. Zapraszamy więc do Mobilnej Akademii Telewizyjnej!

Często korzystamy z Waszych informacji, zdjęć i filmów. Pojawiają się nie tylko na antenie telewizyjnej – w „Faktach” TVP3 Wrocław, ale także w Internecie – w dziale „od Widzów” na portalu FAKTY.COM. Niezmiennie do Waszej dyspozycji jest adres mejlowy widzowie@fakty.com.

By nagrać dobry film, nie trzeba mieć profesjonalnej kamery. Dziś wystarczy nowoczesny telefon komórkowy, tzw. smartfon. Aby nauka filmowania stała się jeszcze łatwiejsza, TVP3 Gorzów Wielkopolski przygotowała cykl programów, w których w pigułce pokazuje podstawy nagrywania takim sprzętem.

Mobilna Akademia Telewizyjna to najważniejsze zasady nagrywania filmów telefonami, instrukcje jak wykorzystać dostępne na rynku gadżety i montować pliki wideo na smartfonach i komputerach.

ZOBACZ TERAZ NA wroclaw.tvp.pl: