Kiedy trzy lata temu Wrocławski Park Wodny był budowany za 23 mln euro wielu pytało czy taka inwestycja kiedykolwiek się zwróci. Teraz wrocławski Aquapark bije rekordy pod względem liczby klientów w Polsce, a ościenne gminy budują własne obiekty.

Plus 6 stopni na dworze, plus 30 w basenie. W takich warunkach amatorów zimowych kąpieli nie brakuje. W środowe południe w aquaparku było 700 osób, ale są dni, że kasy trzeba zamykać, bo ludzie nie mieszczą się w basenach. Mieliśmy już 3 mln klientów. Ubiegły rok zamykamy z zyskiem 2 mln zł - powiedziała Agata Brożek, dyrektor ds. sprzedaży Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Bilet dla czteroosobowej rodziny na cały dzień kosztuje 100 zł, ale w środę z okazji 3. rocznicy otwarcia Aquaparku były promocje i zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.

Na Dolnym Śląsku powstają kolejne aquaparki. Swój kompleks rekreacyjny ma Oleśnica. Nowy jest budowany w Wałbrzychu. Kolejny ma powstać w Kobierzycach. Na 10-hektarowej działce zbuduje go prywatny inwestor.

Świdnica ma także projekt własnego aquaparku. Stara się o 45-milionowy kredyt. Baseny, sauny, zjeżdżalnie - zostaną zbudowane przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Aquaparki w Świdnicy i Kobierzycach mają być gotowe za dwa lata.

Urszula Bąk