Przed Sądem Rejonowym w Lubinie rozpoczął się proces księdza oskarżonego o molestowanie 13-letniej dziewczynki. Poszkodowana jest mieszkanką jednej z okolicznych wsi. Według śledczych kapłan dopuścił się wobec niej tzw. innych czynności seksualnych. Do zdarzeń miało dochodzić wielokrotnie w latach 2016 – 2017.

Poszkodowana nastolatka jest mieszkanką wsi, w której oskarżony przez kilka lat był proboszczem. Obecnie kieruje on jedną z parafii w rejonie Częstochowy. W sądzie stawił się w towarzystwie adwokata, który natychmiast złożył wniosek o utajnienie procesu. Sąd wyłączył jawność procesu, ale nie od razu.

Akt oskarżenia przeciwko kapłanowi sporządziła Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Śledczy nie informowali wcześniej o postępowaniu w tej sprawie. Przedstawicielka prokuratury poparła również wniosek obrońcy o wyłącznie jawności rozprawy. Z aktu oskarżenia wynika, że do molestowania nastolatki miało dojść wielokrotnie. Według śledczych kapłan dopuścił się wobec poszkodowanej tzw. innych czynności seksualnych.

Po odczytaniu aktu oskarżenia rozprawa została zamknięta dla widzów i dziennikarzy. Nie wiadomo więc, co odpowiedział kapłan na pytanie sądu czy przyznaje się do winy. Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.