Waży 13 kilogramów, a pod wodą potrafi robić cuda. Studenci Politechniki Wrocławskiej skonstruowali podwodnego robota, który już za kilka dni poleci do Stanów Zjednoczonych na prestiżowe zawody.

Aluminiowa rama, chwytak, cztery kamery, siedem silników i precyzyjne czujniki. Robot studentów jest w pełni autonomiczny, sam wykonuje zadania. – Są algorytmy sztucznej inteligencji, działają podobnie jak ludzki mózg, czyli przetwarzają ten obraz, rozpoznając co jest na nim i następnie kolejny algorytm mówi jaką decyzję ma podjąć robot – wyjaśnia Michał Czuba. Robot zasilany jest baterią umieszczoną pod łodzią.

Robot powstawał od października. Już za kilka dni zmierzy się z 45 projektami najlepszych konstruktorów z całego świata.

Drużyna z Polski weźmie udział w tych zawodach po raz pierwszy. Z Europy wystartują jeszcze 2 zespoły: z Rosji i Francji.

Podwodny robot studentów z Politechniki Wrocławskiej

Studenci Politechniki Wrocławskiej skonstruowali podwodnego robota, który już za kilka dni zmierzy się z 45 projektami najlepszych konstruktorów z całego świata.

Opublikowany przez Co Niesie Dzień Czwartek, 26 lipca 2018