Sąd wydał zgodę na areszt mężczyzny, który w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) zaatakował sąsiada japońskim mieczem typu katana. Napastnik spowodował u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu – informuje Prokuratura Krajowa.

Jak podała prokuratura w komunikacie, w niedzielę w Zgorzelcu 42-letni Mariusz D. zaatakował swojego sąsiada. Uderzał go pięściami w twarz, a także zadał mu ciosy mieczem japońskim typu katana.

„Pokrzywdzony mężczyzna doznał licznych obrażeń, m. in. złamania nosa z przemieszczeniem, a także poważnego urazu w postaci przecięcia kciuków obu dłoni, co może spowodować u niego ciężkie kalectwo oraz trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu” – napisano w komunikacie.

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Mariusza D. tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Za zarzucone przestępstwo mężczyzna może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata, a maksymalnie nawet na 15 lat.