Oskar Miliwek w pistolecie szybkostrzelnym i Klaudia Breś w pistolecie sportowym z Zawiszy Bydgoszcz zdobyli złote medale mistrzostw Polski w strzelectwie, które odbywają się we Wrocławiu. W karabinie najlepsza była Paula Wrońska z Lidera Amicus Lębork.

Trzeci dzień mistrzostw Polski w strzelectwie należał do zawodników Zawiszy Bydgoszcz i Floty Gdynia. Ci pierwsi zdobyli trzy medale, w tym dwa złote, a drudzy cztery razy stawali na podium.

W pistolecie szybkostrzelnym najlepszy okazał się Miliwek (Zawisza), który o punkt wyprzedził Damiana Klimka, a trzeci był Radosław Podgórski (obaj Flota Gdynia). Podobny układ klubowy był na podium u kobiet w pistolecie sportowym, gdzie Breś (Zawisza) sięgnęła po złoto, a kolejne dwa miejsca zajęły zawodniczki z Gdyni: Joanna Tomala i Sandra Stankiewicz.

Klub z Bydgoszczy wzbogacił się także o medal w karabinie, gdzie Aneta Stankiewicz zdobyła brąz. Bezkonkurencyjna okazała się Wrońska (Lider Amicus Lębork), która o blisko siedem punktów wyprzedziła Aleksandrę Szutko (Kaliber Białystok).

Wyniki

Mężczyźni

Pistolet szybkostrzelny 2x30 (25 m)
1. Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) 28 pkt
2. Damian Klimek (Flota Gdynia) 27
3. Radosław Podgórski (Flota Gdynia) 22

Kobiety

Karabin 3x40 (50 m)
1. Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork) 460,1 pkt
2. Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) 453,7
3. Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) 443,6

Pistolet sportowy 30+30 (25 m)
1. Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) 29 pkt
2. Joanna Tomala (Flota Gdynia) 26
3. Sandra Stankiewicz (Flota Gdynia) 24