Nieco ponad tydzień pozostał to zawodów Garmin Triminator Radków 2018, który odbędzie się 8 lipca w Górach Stołowych. Impreza w Radkowie ma już swoje tradycje i na przestrzeni czasu przeistoczyła się w triathlon górski z prawdziwego zdarzenia. Triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów o nazwie rodem z kultowego filmu Terminator: Dzień sądu, I`ll be back i Terminacja.

Najdłuższy dystans – Dzień sądu można porównać do 1/2 IM, prawie 2 km pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze oraz 24 km biegu. I’ll be back to popularna „ćwiartka”, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Terminacja to najkrótszy dystans, czyli 1/8 IM. Może go pokonać każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z triathlonem (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Pływanie podczas zawodów Triminator odbędzie się u stóp Gór Stołowych, w pięknie położonym Zalewie Radkowskim. Trasa kolarska poprowadzona jest między innymi słynną Szosą Stu Zakrętów, na której na zawodników czekać będą liczne podjazdy i zjazdy. Nawrót zlokalizowany będzie w okolicy miejscowości Karłów. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie zostanie wytyczona między innymi szlakami turystycznymi Parku Narodowego Gór Stołowych.

Wszyscy zawodnicy mogą się spodziewać pięknych widoków, gdyż trasa biegnie wokół Masywu Szczelińca i częściowo przez Czechy. Krótsze dystanse poprowadzone są w całości po asfalcie. Na triathlonistów rywalizujących na najdłuższym dystansie „Dzień sądu” czeka w tym sezonie coś wyjątkowego – możliwość zapisania się w historii tych zawodów! Nazwiska zawodników, którzy w ubiegłym roku ukończyli ten dystans, a także tych, którzy dopiero tego dokonają zostaną uwiecznione na 6,5 tonowej skale lokalnego piaskowca, która stoi już nad Zalewem w Radkowie.

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Triminator Kids. Dzieci i młodzież rywalizować mogą na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Więcej informacji na stronie triminator.pl.