18 osób z wrocławskiego Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych obejrzy na żywo dwa mundialowe mecze w Rosji. Dla wielu z nich jest to spełnienie największych marzeń.

Michał Fitas od 15 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Jego pasją jest piłka nożna. Wrocławski kibic jest już na ostatniej prostej w przygotowaniach do mundialowej wyprawy do Rosji. Michałowi w jego podróży na Mundial będzie towarzyszyć 17 członków Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, którzy od 10 lat podróżują po świecie i trzymają kciuki za biało-czerwonych.

Wrocławscy kibice w Rosji zobaczą dwa mecze, ale nie będą to rozgrywki z udziałem reprezentacji polskiej. – Z racji logistycznych i tego, że chcieliśmy zabrać jak najwięcej osób wybraliśmy sobie Kaliningrad po to, by w dużej grupie móc obejrzeć Mistrzostwa Świata. Jedziemy na mecze Serbia – Szwajcaria oraz Hiszpania – Maroko – mówi Paweł Parus.

Podczas pobytu za granicą kibice przez cały czas będą pod opieką swoich asystentów. Część kibiców wyruszy do Rosji już o północy.