Wielki występ polskich siatkarek w przedostatniej serii spotkań Ligi Narodów. W środowy wieczór reprezentacja Jacka Nawrockiego rozbiła w Wałbrzychu Rosjanki 3:0 i awansowała na siódme miejsce w zmaganiach. W czwartek na koniec występów w rozgrywkach biało-czerwone zagrają z Dominikaną.

LM siatkarek: dwa polskie kluby zagrają w fazie grupowej

Na finiszu rywalizacji Polki są w wyśmienitej formie – w Wałbrzychu odniosły szóste zwycięstwo z rzędu, a siódme w całych rozgrywkach. Dzięki temu zanotowały awans aż od dwie pozycje, w tabeli Ligi Narodów wyprzedzając nie tylko swe środowe rywalki, ale i siódme dotychczas Chinki.

Malwina Smarzek w akcji (fot. PAP) Malwina Smarzek w akcji (fot. PAP) W starciu z Rosjankami biało-czerwone rozpędzały się z każdą akcją. Pierwszy set długo toczony był punkt za punkt, lecz z czasem Rosjanki zdołały wypracować dwupunktową przewagę (17:15). Końcówka należała jednak do Polek, a szczególnie Malwiny Smarzek – 22-letnia atakująca zdobyła trzy kończące set punkty, dwukrotnie blokując wtedy rywalki.

Biało-czerwone pierwszą partię wygrały do 21. W drugiej weszły na jeszcze wyższe obroty i rywalkom zaczęły odjeżdżać już po pierwszej przerwie technicznej. Nie do zatrzymania była Smarzek, wciąż znakomicie funkcjonował polski blok, a świetny serwis dołożyła do tego Natalia Mędrzyk. Dzięki temu biało-czerwone triumfowały do 18.

Trzeci set był kontynuacją znakomitej gry biało-czerwonych i pomyłek Rosjanek. Gdy kolejny as Mędrzyk dał Polkom prowadzenie 18:11, jasne było, że rywalizacja w Wałbrzychu zakończy się na trzech setach.

W czwartek o godz. 20:30 reprezentacja zmierzy się z trzecią od końca w stawce Dominikaną. Rywalki przegrały sześć ostatnich meczów. Z tak grającymi Polkami o przełamanie tej serii będzie niezwykle trudno.