Nabiera tempa remont biegnącej przez środek Zagłębia Miedziowego linii kolejowej. Pod koniec roku na część trasy powinny już wrócić pociągi. Chodzi o odcinek z Legnicy do Lubina. Fragment z Lubina do miejscowości Rudna Gwizdanów ma być gotowy latem przyszłego roku.

Odcinek z Legnicy do Lubina, od którego rozpoczęto inwestycję, to obecnie wielki plac budowy. Prace idą w dobrym tempie. Wykonawcą prac jest poznańska firma Torpol. W październiku na tory powinny wrócić pociągi towarowe, a nieco później pasażerskie.

Pociągi pasażerskie wrócą do Lubina po wielu latach przerwy. Połączenie zostało zlikwidowane, bo nikt nie chciał z niego korzystać. Tym razem ma być inaczej. Po nowych torach pociągi będą rozwijały prędkość do 120 km na godzinę i staną się konkurencyjne dla komunikacji samochodowej.

Po zakończeniu pracy między Legnicą a Lubiniem ruszy remont odcinka z Lubina do miejscowości Rudna Gwizdanów. Cała 40-kilometrowa linia ma być gotowa latem przyszłego roku. Wartość inwestycji to 200 mln zł.