W Bolkowie przestępcy prawdopodobnie próbowali wysadzić bankomat. Policja wciąż bada okoliczności zdarzenia, jednak już wiadomo, że nie skradziono gotówki, a sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. To kolejne podobne przestępstwo w naszym regionie.

Nieznani sprawcy w nocy weszli do pomieszczenia banku na Rynku w Bolkowie, gdzie znajdował się bankomat. Według świadków mieli przy sobie odpowiednie narzędzia i materiały, którymi próbowali wysadzić maszynę z pieniędzmi. – Było jakiś dwóch gości tutaj. Później chcieli odejść i coś pociągnęli, najprawdopodobniej kabel i nastąpił lekki wybuch. I później krzyknęli „uciekamy, bo nas obserwują!” – relacjonuje Romuald Rebielec.

Według policji bankomat został uszkodzony, a mężczyźni uciekli przed przyjazdem funkcjonariuszy. Mieszkańcy Bolkowa nie kryją zdziwienia nocną akcją w samym centrum miasta.

To czarna seria napadów na bankomaty w województwie dolnośląskim. W ciągu roku doszło już do pięciu. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce 3 grudnia w Wiszni Małej. Podczas próby włamania się do bankomatu doszło do strzelaniny. Zginął 40-letni antyterrorysta oraz napastnik. Trzech innych policjantów zostało rannych.

Tylko w kwietniu doszło do dwóch napadów: w Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie, gdzie bandyci wysadzili bankomaty z pieniędzmi. W obu przypadkach udało im się uciec z łupem.

Policja wciąż bada okoliczności napadu na bank w Bolkowie i nie wyklucza, że jest on powiązany z kwietniowymi przestępstwami.