Duży remont na autostradzie A4 na węźle Bielany Wrocławskie. Do końca czerwca kierowcy muszą liczyć się z przeniesieniem ruchu na jedną jezdnię, korkami i ograniczeniem prędkości. A wszystko po to, by poprawić komfort jazdy i wymienić zniszczoną i dziurawą nawierzchnię.

Zwężenie jezdni w obu kierunkach, ustawienie separatorów drogowych i znaków ostrzegawczych oraz rozpoczęcie remontu na mostach – od dziś kierowcy wjeżdżający do Wrocławia przez węzeł Bielany Wrocławskie muszą być przygotowani na poważne utrudnienia w ruchu.

Remont dwukilometrowego odcinka drogi – do Punktu Poboru Opłat w Karwianach – potrwa do końca czerwca.

– Przewidujemy, że na tym etapie prac będzie duże natężenie ruchu i będą duże utrudnienia, a zatem kierowcy, którzy będą jechali od Opola w stronę centrum Wrocławia, powinni zjechać na w. Wrocław Wschód, by uniknąć tego zwężenia. Kierowcy, którzy będą chcieli wjechać do stolicy regionu od Zgorzelca, powinni na w. Wrocław Południe skręcić w Autostradową Obwodnicę Wrocławia – zaleca Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Wymienione zostaną nawierzchnia jezdni oraz dylatacje na mostach, wymalowane zostanie nowe oznakowanie na drodze, powstaną też łącznice. – Kiedyś trzeba zrobić te remonty. Nie znam się na tym, ale może faktycznie tak ma być. A ten kawałek drogi to w ogóle trudno nazwać autostradą – uważa Łukasz, jeden z napotkanych przez nas kierowców.

Od dziś jezdnia zarówno w kierunku Katowic, jak i Zgorzelca jest zwężona. Ruch odbywa się jednym pasem, a jutro rano zostanie przeniesiony tylko na jezdnię południową – w kierunku Opola. – Jest to najlepszy moment na wykonanie remontu, bo to są wakacje – nie ma dużo deszczowych dni. Zawsze znajdzie się jakiś termin, w którym będą zarzuty, że nie jest to odpowiedni moment na remontowanie – mówi Szumiata.

Kierowcy nie kryją obaw, że w wakacje – kiedy więcej ludzi przemieszcza się trasami szybkiego ruchu – będą problemy. – Jest to pomyłka. Ktoś, kto tym wszystkim zarządza, nie wie, co robi. Okres wakacyjny – mamy wzmożony ruch na drogach i zabieramy jeszcze jeden pas, gdzie nie ma pasa awaryjnego – narzeka Jarosław, kierowca z Jeleniej Góry.

Oprócz remontu północnej jezdni autostrady A4 do końca września kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia w ruchu także na drogach krajowych nr 5 i 35 oraz na samym węźle autostradowym Wrocław Wschód.