Przez dwa tygodnie ponad trzystu podchorążych z Wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu przechodzi specjalne szkolenie poligonowe. W programie ćwiczenia taktyczne, z obrony przeciwlotniczej i topografii.

Mamy mnóstwo ćwiczeń taktycznych, uczymy się podstaw dowodzenia. Jest to takie pierwsze doświadczenie poza jednostką, są to realia już wojskowe – mówi starszy szeregowy podchorąży Daniel Dziemianko.

Przychodząc tutaj miałam dokładnie wyobrażenie jakbym chciała pracować przez całe życie i właśnie to jest to, tu się rozwijam. Poligon jest zorganizowany na bardzo wysokim poziomie – twierdzi szeregowy podchorąży Joanna Orłowska.

Szkolenie jest to zwieńczenie naszego trudu w naszą edukację w Akademii. Możemy nauczyć się wiele z zakresu wojskowego, mamy zajęcia z taktyki – uważa starszy szeregowy podchorąży Sebastian Dziama.

Dzięki temu szkoleniu poligonowemu, to co teoretycznie przyswoili mogą sprawdzić w praktyce, jak to działa i ile to kosztuje wysiłku. Cały czas przebywają z bronią, ta broń służy im za towarzysza, zasypiają z myślą, że obok leży broń, muszą się z nią przemieszczać po zgrupowaniu – dodaje mjr Marcin Jasnowski.