To już czwarty rok, gdy na Ziemi Kłodzkiej spotykają się patrioci, którym leży na sercu dobro Polski. W szczególnym roku Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w dniu 8 czerwca, wysiądą oni na Przystanku Niepodległość w Dusznikach Zdroju, a ich główną bazą będzie Dworek Chopina. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Przez 3 dni polscy patrioci będą analizować sytuację społeczno-polityczną w Polsce. W debatach dyskutować więc będą o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. O szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie.

Tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczyć będą także odzyskania niepodległości, Żołnierzy Wyklętych, bohaterów Solidarności, przyjaźni polsko-węgierskiej oraz tragedii smoleńskiej.

W dyskusjach wezmą udział wybitni publicyści, historycy oraz politycy, m.in. min. Antoni Macierewicz, prof. Krzysztof Szwagrzyk, red. Dorota Kania, red. Michał Rachoń, wiele wspaniałych osobistości naszego życia publicznego. Po raz pierwszy Przystanek Niepodległość – Polska Energia będzie gospodarzem plenerowego wydania popularnego Salonu Dziennikarskiego, który standardowo prowadzony jest w studio TVP Info.

Nie zabraknie także koncertów patriotycznych, zarówno tych plenerowych jak i kameralnych w Dworku Chopina. Wystąpią m.in. węgierski zespół rockowy Hungarica, Rodzina Chopina z Wojciechem Rohatynem Popkiewiczem, Tenorzy Niepodległej, Paweł Piekarczyk, Dariusz i Bartosz Grzybkowscy oraz Orkiestra Policyjna.

Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne wystawy oraz statyczny pokaz broni 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka.

Zapowiada się więc, że w Dusznikach Zdroju, w dniach od 8 do 10 czerwca, znów mocno bić będzie serce Polski.