Akcja Muzealniaki ma udowadniać, że na kontakt z kulturą nigdy nie jest za wcześnie. Dzisiejszy Dzień Muzeów dla Dzieci zainicjowało Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, a przyłączyły się do niego instytucje kultury z całego Dolnego Śląska.

Dziś najmłodsi opanowali dolnośląskie muzea. Organizatorzy Akcji Muzealniaki przekonują, że kultura jest także dla dzieci, a sztuka dla najmłodszych powinna być na wyciągnięcie ręki.

Na dzieciaki czekały bezpłatne warsztaty, zajęcia edukacyjne i niespodzianki. Jedni doceniali mutimedia, na innych wrażenie zrobiła klasyka. Każde dziecko znalazło coś dla siebie.

Maluchy badały sztukę na wiele sposobów. Oczywiście w dzielnej asyście rodziców. Muzeum Współczesne przygotowało dla najmłodszych warsztaty, by przybliżyć alternatywne formy tworzenia. Tworzona przez dzieci sztuka uliczna na stałe wpisze się w okolice Muzeum Współczesnego.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że do muzeum z dzieckiem chodzić nie tylko można, ale trzeba, bo sztuka widziana oczyma dziecka nabiera nowych barw.