Od 7 czerwca kanał TVP Sport będzie dostępny bezpłatnie w telewizji naziemnej. Na antenie będzie można zobaczyć nie tylko wszystkie 64 spotkania mundialu, ale także komentarze ekspertów i wywiady z piłkarzami.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej będą szeroko relacjonowane przez Telewizję Polską. Mundial w Rosji zajmie w TVP1 i TVP2 ok. 250 godzin; w TVP Sport – ok. 500 godzin, w TVP3 Wrocław – ok. 80 godzin (nocne pasmo powtórkowe). Nie zabraknie też transmisji w najwyższej jakości obrazu i dźwięku w nowym kanale TVP 4K.

Wszystkie 64 mecze będą transmitowane w antenach otwartych nawet w trzeciej kolejce fazy grupowej, gdy dwa mecze będą się zaczynać o tej samej porze: jeden będzie emitowany w Jedynce, drugi – w Dwójce. W kanale sportowym TVP będzie wtedy transmisja łączona.

TVP Sport wyłącznie o mundialu

TVP Sport zmieni się w kanał poświęcony tylko mistrzostwom. Studio będzie żyło od początku dnia. Już od rana program „Prosto z mundialu”. Reporterzy z Rosji poinformują o tym, co dzieje się w reprezentacji Polski. Później czas na analizę meczów z poprzedniego dnia, której dokonają eksperci.

W paśmie popołudniowym i wieczornym sportowa antena będzie transmitowała mecze wzbogacone analizami w studiu i relacjami reporterów. Na koniec dnia czas na „Mundialowy wieczór”, w którym widzowie znajdą skróty ze spotkań, dokładne analizy („Matematyka futbolu”), cięte komentarze Macieja Szczęsnego („Okiem cenzora”), relacje („Pozdrowienia z Rosji”) i tematykę lajfstajlową dotyczącą choćby fryzur i tatuaży zawodników („Stylówka z dnia”).

Reporterzy TVP Sport będą towarzyszyć reprezentacji Polski 24 godziny na dobę. A wraz z nimi Widzowie w całym kraju – dzięki naziemnej telewizji cyfrowej.


WIĘCEJ O MUNDIALU W TELEWIZJI POLSKIEJ – SPORT.TVP.PL