Trwa nabór spektakli do V Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Tegoroczna edycja, przypadająca w setną rocznicę odzyskania niepodległości, odbywa się pod hasłem „Odsłony wolności – 100 lat niepodległości Polski”.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać spektakle oparte o własne autorskie scenariusze. W przypadku tekstów adaptowanych mają pełną swobodę w wyborze tekstów kultury, które mogą zostać zinscenizowane w całości lub we fragmentach, jednak ze względu na ograniczenia praw do internetowej publikacji realizowanych utworów wymagane jest w doborze repertuaru korzystanie z dzieł autorów niechronionych, czyli nieżyjących od przynajmniej 70 lat.

Spektakle zrealizowane przez uczniowskie zespoły teatralne będą oceniane pod kątem nowatorskości realizacji, użytych środków – zarówno filmowych jak i teatralnych – oraz wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki użytych w przekazie związanym ze 100-leciem niepodległości.

Spektakle szkolne będą oceniane w czterech kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz innych ośrodków kulturalno-oświatowych. Nagrodę „Najlepszego Spektaklu według Internautów” przyznają również Widzowie w ramach głosowania na stronie iteatr.tvp.pl. Maksymalny czas trwania konkursowego przedstawienia to 40 minut.

Nabór spektakli trwa do 31 października 2018. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.iteatr.tvp.pl.