Paczki z tegorocznej zbiórki żywności Caritas już od dziś trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin. W piątek i w sobotę Caritas zebrała 13 ton żywności.

Mąka, ryż, kasza, cukier, nawet czekolada – przez dwa dni wolontariusze Caritas zbierali w sklepach najpotrzebniejsze artykuły spożywcze – wszystko to, co powinno znaleźć się na świątecznym stole. Całą niedzielę pakowali paczki, dzisiaj mogli wyruszyć z pomocą do najbardziej potrzebujących.

Pan Czesław Kuliński 30 lat pracował jako nauczyciel, 10 lat temu zachorował na stwardnienie rozsiane, teraz potrzebuje stałej opieki, a większą część skromnej emerytury wydaje na leczenie. Każda pomoc jest dla niego na wagę złota.

Z 13 ton żywności wolontariusze przygotują paczki dla kilku tysięcy dolnośląskich rodzin. Pomoc trafi do rodzin wielodzietnych, osób starszych, chorych i bezdomnych.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się prawie tysiąc wolontariuszy. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie – wszystkie artykuły spożywcze trzeba posortować, a później zrobić z nich świąteczne prezenty. Przy wrocławskich parafiach powstały specjalne magazyny, tam wolontariusze szykują paczki – dokładnie wiedzą dla kogo, znają sytuację najbardziej potrzebujących.

To nie koniec wielkanocnej zbiórki żywności. Każdy, kto chciałby pomóc, może włączyć się w akcję „Talent miłosierdzia” i przygotować własne świąteczne prezenty dla najuboższych.