Jeździł na czerwonym, nic sobie nie robił z miejskiego monitoringu, w końcu wpadł. Dwudziestoczterolatek z Legnicy w ciągu 2 miesięcy popełnił 19 wykroczeń drogowych. Nagrania z Miejskiego Centrum Sterowania Ruchem posłużą policji do walki z piratami drogowymi.

Wszystkie drogowe wykroczenia rejestrują w Legnicy specjalne kamery i czujniki zainstalowane na 43 skrzyżowaniach. System zapisuje tablice rejestracyjne oraz zdjęcia aut. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać te dane. Dwudziestoczterolatek okazał się rekordzistą.

Policjanci sami nie mogli go ukarać, bo właścicielem kamer jest miasto. Wystąpili więc do sądu, a ten wymierzył kierowcy wysoką grzywnę. Skala problemu jest ogromna. Działający od 2016 roku system rejestruje każdej doby ok. 2 tys. wykroczeń drogowych. Większości sprawców uchodzi to na sucho.

Policja zapowiada, że będą częściej korzystać z nagrań Miejskiego Systemu Sterownia Ruchem. Oprócz dwudziestoczterolatka w ten sposób udało się na razie doprowadzić do ukarania jeszcze sześciu kierowców.