Dwukrotny reprezentant Polski Jarosław Jach zamienił występujące w ekstraklasie Zagłębie Lubin na Crystal Palace. Piłkarz związał się z angielskim klubem 3,5-letnim kontraktem. W dolnośląskim klubie 23-letni obrońca grał od 2013 roku.

Orzeł Jach poleci wysoko? "Ekstremalnie trudna walka"

W obecnym sezonie wystąpił w 17 meczach Ekstraklasy, strzelił jednego gola. Dwukrotnie zagrał w barwach narodowych, a zadebiutował w reprezentacji 10 listopada 2017 roku w towarzyskim meczu z Urugwajem.

Crystal Palace zajmuje 13. miejsce w angielskiej Premier League. Po 24 kolejkach ma na koncie 25 punktów.

Jarosław Jach (fot. twitter.com/CPFC) Jarosław Jach (fot. twitter.com/CPFC) Gra w lidze angielskiej to spełnienie moich marzeń. Jako małe dziecko śledziłem mecze Premier League, zawsze chciałem się tu znaleźć. Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że pomogę Crystal Palace w utrzymaniu się w lidze – powiedział w pierwszym wywiadzie opublikowanym na oficjalnym kanale angielskiego klubu.

Jach przyznał, że pierwszą informację o zainteresowaniu Crystal Palace jego osobą dostał ok. 2-3 tygodni temu. – Spotkałem się z przedstawicielami klubu, omawialiśmy strategię i jak widzą moją przyszłość. Dali mi też do zrozumienia, że obserwują mnie od kilku miesięcy i jest to przemyślany krok – dodał polski obrońca.

W londyńskim klubie Jach będzie trenować pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Anglii Roya Hodgsona.