Dziś ostatni dzień szkoły przed dwutygodniową przerwą. Oferta dla tych, którzy zostają w miastach, jest bogata, ale liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne warsztaty czy półkolonie w szkołach od dawna listy mają zamknięte.

Na zimową przerwę od nauki z niecierpliwością czekają tysiące młodych Dolnoślązaków. Dla wielu z nich będą to ferie spędzone we Wrocławiu. To z myślą o nich Muzeum Narodowe przygotowało specjalną ofertę. – Tradycyjnie Muzeum Narodowe we Wrocławiu i jego oddziały przygotowują zajęcia, spotkania mające charakter warsztatów plastycznych, zawsze w odwołaniu do naszych wystaw, są to albo wystawy czasowe, albo stałe – mówi Grzegorz Wojtulski.

O tym, że zapotrzebowanie na zajęcia w czasie ferii zimowych jest olbrzymie, przekonało się Muzeum Pana Tadeusza. Tutaj od dawna brakuje miejsc.

Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. – 13 i 21 stycznia na lodowisku będzie trener osiedlowy, który zorganizuje zajęcia dla dzieci i dla dorosłych, gry i zabawy zespołowe – informuje Agnieszka Kasprzyszak z Hali Stulecia.

Ferie zimowe na Dolnym Śląsku potrwają do 28 stycznia.