Jakie są najczęstsze urazy narciarzy? Jak zareagować na niebezpieczną sytuację na stoku? Jak przeprowadzić pierwszą pomoc? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym odcinku cyklu „Bezpieczne ferie” w porannym programie TVP3 Wrocław.

Za tydzień zimowe ferie rozpoczną się w szkołach w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Przerwa w zajęciach potrwa do 25 lutego.

W naszym regionie, w dolnośląskich górach, pojawią się także uczniowie z całego kraju. Od 20 stycznia do 4 lutego będą wypoczywać ci z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 27 stycznia do 11 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Jako ostatni – od 10 do 25 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Następna przerwa w nauce – z okazji Świąt Wielkiej Nocy – potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Terminy ferii i przerw w nauce co roku podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej.