Koncerty, dokumenty i reportaże. Sylwester i Nowy Rok na antenie Telewizji Wrocław zapowiada się bardzo interesująco. Sprawdź co warto obejrzeć.

31 grudnia

Sylwestrowy wieczór zaczniemy komedią Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę. Na film składają się trzy nowelki, z których każda przedstawia dość przewrotną receptę na zdobycie tytułowych pieniędzy, kobiety oraz sławy. Początek o 19:00.

Następnie na naszej antenie spora dawka muzyki. O 20:00 koncert Raz Dwa Trzy – 20 lat. Wyjątkowe muzyczne wydarzenie zostało zarejestrowane w 2010 roku w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Na widzów czekają nowe aranżacje i instrumentacje najbardziej znanych utworów zespołu.

Wieczorem zapraszamy na sportowe podsumowanie roku. Fakty sport o 21:30.

1 stycznia

Początek Nowego Roku to w TVP3 Wrocław podróż w czasie po naszym regionie. O 10:00 dokument Dolina pałaców i ogrodów, który powstał w ramach cyklu Dolny Śląsk pełen historii”. Film opowiada dzieje rodu Schaffgotschów, którzy tworzyli historię Kotliny Jeleniogórskiej już od średniowiecza. Przez stulecia ród ten wywierał wpływ na okolicę i brał udział w najważniejszych wydarzeniach każdej epoki.

Po południu zapraszamy na opowieść o fenomenalnym i jedynym w swoim rodzaju wrocławskim zespole rockowym, który swoje sukcesy obchodził przeszło 40 lat temu. Grupa „Romuald & Roman” przez ówczesną młodzież identyfikowana była z ruchem hippisowskim, grali muzykę znaną pod nazwą psychodelic. Koncerty często przypominały rodzaj spektakli, w których ważnym elementem była scenografia, elementy świetlne oraz projekcje obrazów i filmów. Reportaż Romuald & Roman - Gdzie chłopaki z tamtych lat...? o 18:00.

Po jedynym wydaniu programu informacyjnego Fakty na naszej antenie przeniesiemy się na Przegląd Piosenki Aktorskiej. O 19:10 koncert galowy Formacja Chłopięca Legitymacje pokazuje „Wiatry z Mózgu czyli stolarka kabaretowa”.

Wieczorem mamy dla Was film dokumentalny Adżarowie. Od Beshumi do Batumi. To poetycka opowieść nie tylko o adżarskiej historii, sztuce, przyrodzie, ale także o ludziach zamieszkujących ten jeden z najpiękniejszych regionów Gruzji. Twórcy filmu zabiorą widza w fascynującą podróż po Małym Kaukazie, wybrzeżu Morza Czarnego, odwiedzi on również stolicę regionu – Batumi. Początek o 20:50.

Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia w TVP3 Wrocław!