Koncerty kolęd, filmy dokumentalne, wyjątkowe reportaże. Telewizja Wrocław przygotowała specjalny, świąteczny program dla swoich widzów. Sprawdź co warto obejrzeć.

24 grudnia

Po wigilijnej kolacji zapraszamy na film Niespotykanie spokojny człowiek. Początek o 19:00. A wieczór to oczywiście wspólne kolędowanie. O 20:00 Zakopower kolęduje w Bukowinie. Chwilę po 21:00 koncert kolęd A cóż z tą dzieciną.

25 grudnia

Świąteczny poranek zaczynamy filmem z cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”. Marianna królowa kotliny punktualnie o 10:00.

Poniedziałkowe popołudnie zaczniemy wyjątkowym reportażem Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu. Warto włączyć TVP3 Wrocław o 18:00.

Po jedynym w tym dniu wydaniu serwisu informacyjnego Fakty zapraszamy na film Kosarewicz, ktoś kto widzi lepiej. Dokument opowiada historię jednego z najwybitniejszych przedstawicieli wrocławskiego środowiska filmowego. To pozycja obowiązkowa w pierwszy dzień świąt! Początek o 18:55.

Wieczorem polecamy film o kolejnej wyjątkowej postaci. Kardynał Henryk Gulbinowicz skończył już 90 lat. Za jego życia przez Europę przetoczyła się II wojna światowa, początek i upadek komunizmu i powstanie Unii Europejskiej. Dokument Gulbinowicz o 20:55.

26 grudnia

Drugi dzień świąt na naszej antenie zaczniemy dokumentem Reportaż z regionu – Słoń jaki jest…. To opowieść o niezwykłej więzi łączącej pana Grzegorza z łódzkiego ZOO i słonicę Magdę. Włączcie TVP3 Wrocław już o 10:05.

Na początek naszego popołudniowego pasma mamy dla Was Tysiąc lat – Wesoła nowina czyli wrocławskie anioły. Program poświęcony anegdotom i misterium o wrocławskich aniołach – tych z wieży kościoła św. Elżbiety i obrońcom Biskupa Nankiera. Zapraszamy o 17:30.

Wieczorem naszych widzów zabierzemy w podróż po Dolnym Śląsku, gdzie w rejestrze zabytków znajduje się 773 zamki i pałace. Albert Bystroński z kamerą odwiedził część z nich. Od Piasta do Biznesmena – krótka historia dolnośląskich zamków o godz. 19:40.

O 20:30 relacja z V Motocyklowego Rajdu Śladami Gąsienic Pierwszej Dywizji Pancernej Generała Maczka. Zaraz później reportaż Adżaria – Brama Europy – opowieści gruzińsko-polskie.

Wesołych Świąt i do zobaczenia!