Od jutra pociągi regionalne mają kursować częściej i szybciej. Będzie więcej połączeń z Wrocławia do Szklarskiej Poręby. Z rozkładu znika natomiast połączenie z Wrocławia do Międzylesia.

Największe zmiany w rozkładach jazdy pociągów przygotowały Koleje Dolnośląskie. Zwiększy się liczba i częstotliwość połączeń, ale także zmienią się godziny odjazdu pociągów na liniach: Wrocław – Lubań Śląski, Wrocław – Rawicz, Wrocław – Kudowa Zdrój, Dzierżoniów – Wrocław.

Zmiany nastąpią także na liniach z Jelcza-Laskowic do Wrocławia – od jutra ze względu na połączenie z Wrocławską Koleją Aglomeracyjną pociągi z Jelcza będą jechać na stacje Mikołajów, Nadodrze czy Sołtysowice – ma to ułatwić podróżnym w godzinach porannych bezpośredni dojazd do pracy i szkół.

Koleje Dolnośląskie zlikwidowały połączenie do Międzylesia. Za to przewoźnik przejął wszystkie siedem połączeń z Jeleniej Góry do niemieckiego Goerlitz.

Więcej pociągów do Wałbrzycha oraz dogodny dojazd z Wrocławia na Ukrainę do Kijowa – to propozycja PKP Intercity. Co godzinę będą też kursowały pociągi do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Katowic.

Przewozy Regionalne stworzyły nowe połączenia m.in. z Opola do Biskupic oraz z Jelcza-Laskowic do Opola. Pozostałe kursy pozostają bez zmian.

Nowy rozkład jazdy obowiązuje od jutra do 10 marca przyszłego roku.