Już wiadomo, że Koleje Dolnośląskie zakończą rok rekordową dla siebie liczbą przewiezionych podróżnych. Będzie to 9,3 mln osób – o 2 mln więcej niż rok temu, kiedy także padł rekord.

Koleje Dolnośląskie zaliczane są do najszybciej rozwijających się firm z branży kolejowej. Spółka obchodzi właśnie dziesięciolecie działalności.

Powołana przez samorząd województwa spółka zaczynała 10 lat temu od kilku szynobusów i 20 pracowników. Dzisiaj ma 57 pociągów i zatrudnia 675 osób. Podróżni, a ich zadnie jest najważniejsze, mają dobrą opinię o przewoźniku.

Spółka chce wozić jeszcze więcej pasażerów i niewykluczone, że będą to mieszkańcy Zagłębia Miedziowego. Po remoncie głównej linii zostanie reaktywowany ruch osobowy w tym rejonie. Koleje Dolnośląskie prowadzą w tej sprawie rozmowy z prezydentem Lubina.

Od najbliższej niedzieli podróżnych czeka nowy rozkład jazdy. Szefowie spółki zapowiadają na każdej linii wzrost o jedną lub dwie pary połączeń. Poprawi się również komfort jazdy, bo do normalnej pracy wejdzie 11 zakupionych niedawno, pięcioczłonowych pociągów.