Policjanci z Poznania i Wrocławia rozbili grupę przestępczą, która w kilku województwach zorganizowała „seksualną korporację”. Udało się również zamknąć centralę telefoniczną zarządzającą sekszamówieniami. W tej sprawie zatrzymano dziewięć osób. Na czele grupy stała kobieta.

Podejrzani prowadzili małe agencje towarzyskie. We Wrocławiu działało „call center”. Jego pracownicy umieszczali ogłoszenia w Internecie. Każdego dnia zbierano setki zamówień na seks. Centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce, wysyłając do nich umówionych mężczyzn.

Do policyjnego aresztu trafiła 35-letnia kobieta, która założyła i nadzorowała firmę. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w telefonicznej centrali. W ręce policjantów wpadł także 32-letni mężczyzna: ochroniarz, windykator i opiekun.

Operacja została przeprowadzona na terenie sześciu województw. W jednym czasie policjanci wkroczyli do 50 agencji towarzyskich. Zabezpieczono gotówkę, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych.