Polki po emocjonującym meczu pokonały Angolę i w poniedziałek powalczą o Puchar Prezydenta. Będzie to ostatni występ biało-czerwonych podczas mistrzostw świata w Niemczech. Będzie można go obejrzeć w TVP Sport, TVP 3, SPORT.TVP.PL i aplikacji. Transmisje z pozostałych spotkań mundialu także w Telewizji Polskiej.

Wszystkie błędy Polek w MŚ. "Nie można grać na łubu dubu"

Polki nie zdołają powtórzyć znakomitego wyniku, jaki osiągnęły dwa lata temu w Danii. Wtedy zajęły czwarte miejsce, a teraz będą musiały zadowolić się co najwyżej 17. Rywalizację w grupie rozpoczęły od niespodziewanego zwycięstwa ze Szwedkami, ale później przegrały trzy mecze z rzędu – z Czeszkami, Norweżkami i Węgierkami. Wysoki triumf nad Argentyną nie miał już żadnego znaczenia dla układu tabeli.

Przed Polską jeszcze spotkanie o Puchar Prezydenta i 17. miejsce w turnieju. Ich rywalkami będą zwyciężczynie rywalizacji Brazylii z Kamerunem. Mecz zostanie rozegrany w poniedziałek o 14.00 w Lipsku.

Dwudniowe zmagania w 1/8 finału wystartują o 17.30 w niedzielę w Magdeburgu i Lipsku. Ćwierćfinały podzielono na dwa dni – wtorek (12 grudnia) i środę (13 grudnia). Później piłkarki czeka dzień przerwy.

Finalistki mistrzostw poznamy w piątek, gdy rywalizacja przeniesie się do Hamburga. Oprócz spotkania o główne trofeum (17 grudnia, 17:30) zostanie tam rozegrany także mecz o trzecie miejsce (17 grudnia, 14:30).

Kluczową fazę mundialu skomentują: Jacek Laskowski, Piotr Dębowski, Maciej Iwański i Tomasz Jasina. O ciekawe rozmowy prosto z Niemiec zadbają Mariusz Jankowski i Sylwia Michałowska.

Plan transmisji MŚ piłkarek ręcznych:

(fot. TVP) (fot. TVP) .

(fot. TVP) (fot. TVP) .

(fot. TVP) (fot. TVP) .

(fot. TVP) (fot. TVP) .

.