Specjalnie przygotowane studio, pełna widownia, a na scenie młodzi akrobaci z Teatru Ruchu „Ocelot”. Tak wyglądał piątkowy poranek w Telewizji Wrocław.

Piątkowy program „Fakty o poranku” był wyjątkowy. W dużym studiu TVP3 Wrocław wystąpili młodzi akrobaci z legnickiej grupy „Ocelot”. – To są artyści, których możemy podziwiać na ogromnych scenach w wielu krajach świata. I to był ten wyjątkowy dzień, kiedy mogli poświęcić swój czas, zaangażowanie i talent, żeby pokazać się dzieciakom i naszym widzom – mówi Agata Dzikowska, dziennikarka TVP3 Wrocław.

Na scenie wystąpili najmłodsi artyści z dwustuosobowego składu. Jak mówią, podczas występu najważniejsza jest współpraca. – Musimy mieć do siebie wielkie zaufanie. Bez zaufania nic by się nie udało – przekonują Julia Ślęp i Maja Kućko występujące na scenie.

Występ w studiu TVP3 Wrocław śledzili podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz uczniowie i wolontariusze z Oławy. Dla nich przyjazd do studia Telewizji Wrocław był dużym wydarzeniem.

Ale także dla nas ten dzień był niezwykły. Operatorzy, reporterzy, oświetleniowcy oraz dział techniczny – w przygotowaniach do pokazu zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. – Było to dla nas ogromne wyzwanie logistyczne. Począwszy od ułożenia całego programu, tak aby wszystko ze sobą współgrało i możliwa była zmiana studia – dziś program był realizowany na dwa studia: małe i duże – podsumowuje Gracjana Rutkowska, wydawca TVP3 Wrocław.

Na „Fakty o poranku” zapraszamy od poniedziałku do piątku o 7:00.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZZA KULIS! – KLIKNIJ