Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na jesienną edycję Wampiriady - największej akcji honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Odbędzie się ona w budynku biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w terminie od 8 do 10 listopada.

Jednym ze sztandarowych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest Wampiriada. Projekt ma na celu promowanie krwiodawstwa oraz zdrowego trybu życia w środowisku lokalnym Wrocławia, a przede wszystkim pośród studentów. Organizatorom zależy na uświadomieniu ludziom, że krew jest bezcenna - oddając ją można uratować czyjeś życie. Szerząc ideę krwiodawstwa, zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy.

Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania, a także wstrzymać się od np. intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Proces oddania krwi jest łatwy i trwa stosunkowo krótko. Zajmuję to co najwyżej godzinę, dając przy tym ogromną satysfakcję dokonania dobrego uczynku. Dla każdego uczestnika czekają nie tylko czekolady i zwolnienia lekarskie, ale również wyjątkowe nagrody, ufundowane przez naszych partnerów. Są to m.in. wyjątkowe koszulki projektowe, vouchery oraz inne gadżety.

Jest to jeden z głównych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów – pierwsza edycja odbyła się już w 1999 roku w Krakowie. Wampiriada jest obecnie organizowana przez większość oddziałów tej studenckiej organizacji przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Do zobaczenia już niedługo na Uniwersytecie Ekonomicznym!

Więcej informacji już wkrótce na Facebooku.