Reprezentacja Polski w koszykówce przegrała z Białorusią 62:70 na inaugurację eliminacji Eurobasketu kobiet 2019. W drugim meczu grupy B Turcja pewnie pokonała Estonię 81:56. Transmisje ze spotkań biało-czerwonych w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.

Polki rozpoczęły spotkanie w bardzo dobrym stylu. W pierwszej połowie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Na przerwę schodziły prowadząc 32:29.

O losach spotkania zadecydowała wysoko przegrana trzecia kwarta. Białorusinki zanotowały serię dziewięciu zdobytych punktów z rzędu. Wyszły na prowadzenie 37:32, którego nie oddały do końca meczu. W 28. minucie po dwóch celnych rzutach wolnych Wiktorii Hasper było już 52:40.

Biało-czerwone zniwelowały straty. W końcówce miały nawet szansę, żeby doprowadzić do remisu, ale zabrakło skuteczności. Ostatnia kwarta zakończyła się niskim wynikiem – 13:13.

W polskiej drużynie wyróżniła się Agnieszka Kaczmarczyk, która zdobyła 22 punkty (8/12 z gry). Zabrakło jednak wsparcia pozostałych zawodniczek.

Zawodniczki Arkadiusz Rusina rozegrają drugi mecz eliminacyjny w środę (15.11). Rywalem będzie Turcja. Transmisja w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.

Polska – Białoruś 62:70 (17:14, 15:15, 17:28, 13:13)
Polska: Agnieszka Kaczmarczyk 22, Justyna Żurowska-Cegielska 10, Paulina Misiek 8, Anna Makurat 7, Weronika Gajda 7, Magdalena Ziętara 5, Magdalena Szajtauer 2, Agnieszka Skobel 1, Angelika Stankiewicz 0, Karolina Poboży 0.
Białoruś: Anastasija Wieramiejenka 16, Marija Papowa 14, Wiktoria Hasper 13, Katsiaryna Snicyna 9, Aliaksandra Tarasawa 8, Tatsiana Lichtarowicz 7, Julija Rycikawa 3, Wołha Ziuzkowa 0.