Projekcje filmów i fotografii konkursowych, pierwszy w Polsce koncert z użyciem dronów i wyścig mikro dronami, to główne atrakcje jakie czekają na widzów Drone Film Festival Wroclaw 2017. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 4 listopada od godz. 16:00 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55. Udział w festiwalu oraz wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny.

Drone Film Festival Wrocław 2017 to międzynarodowy festiwal zrzeszający pasjonatów, doświadczonych operatorów bezzałogowych statków powietrznych, czyli popularnych dronów, oraz miłośników fotografii i filmów lotniczych. To także miejsce spotkania widzów, twórców i uczestników konkursu, którzy w ostatnich tygodniach nadsyłali swoje prace z całej Polski, ale także z takich krajów jak Słowacja, Węgry, Rosja, Wielka Brytania, Islandia, Holandia czy Norwegia.

W najbliższą sobotę od godziny 16:00 widzowie zobaczą najlepsze obrazy powietrzne roku 2017, ale również będą mogli kibicować zawodnikom wyścigu mikro dronów „Micro Drone Race Wrocław 2017”, który organizowany jest wspólnie z Micro FPV Shop. Po raz pierwszy w Polsce będzie można również posłuchać nietypowego koncertu, w którym jako instrumenty muzyczne wykorzystane zostaną drony. To zapowiedź planowanego na 16 listopada koncertu ”Muzyka i Dron”, który organizowany jest przez Związek Kompozytorów w Polsce przy współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych. Nietypową muzyczną ucztę przygotują kompozytorzy: Dariusz Jackowski, Anna Porzyc i Michał Poczobut.

Zwieńczeniem wydarzenia jest uroczysta Gala Finałowa, w trakcie której wręczone zostaną Kryształowe Drony dla zwycięzców konkursu. Laureaci otrzymają również albumy z fotografiami lotniczymi z Wrocławia wydawnictwa VIA NOVA. Najlepsi twórcy zdjęć zostaną nagrodzenie specjalnym upominkiem od twórców aplikacji DroneRadar i portalu dlapilota.pl . Uroczysta Gala Finałowa oraz wszystkie towarzyszącej temu wydarzenia festiwalowe odbędą się w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą sobotę 4 listopada od godziny 16:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej szczegółów na stronie organizatora: dronefilmfestival.eu.