Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz Straż Miejska Wrocławia zapraszają na Korowód Nadziei, barwną paradę na rzecz dzieci chorych na raka, która przejdzie ulicami Wrocławia już w sobotę, 9 września.

Korowód wyruszy o godz.16.00 z placu zieleni przy ul. Sanockiej (boczna Ślężnej i Komandorskiej). O godzinie 16.30 dotrze do Rynku na Plac Gołębi, gdzie na scenie odbędzie się wielki charytatywny koncert Natalii Kukulskiej. Gwiazda zaśpiewa swoje największe hity, ale również zaprezentuje utwory z nowej płyty, którą nagrała w tym roku. Na naszej scenie wystąpią również: formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Trzebnicy i z Branic. Pokaz na szarfach dadzą akrobatki z Dare Dance Company.

Sam marsz będzie niezwykle barwny i widowiskowy. Wezmą w nim udział: wojskowa orkiestra reprezentacyjna, patrol konny Straży Miejskiej i fantazyjnie poprzebierane panie z klubu seniora oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami szkół.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy uczestnicy Korowodu stworzą na Rynku wielkie serce, które pokaże chorym maluchom, ile osób je wspiera. Przed sceną, około godziny 17.00 zostanie uformowane ogromne serce. W wyrysowanych wcześniej konturach zmieści się ponad 300 osób – każdej z nich wręczymy czerwony karton, który w odpowiednim momencie trzeba będzie unieść do góry. Tak powstanie wielkie serce o powierzchni około 60 metrów kwadratowych. Serce zostanie sfilmowane i sfotografowane z lotu ptaka, a potem pokazane małych pacjentom Przylądka Nadziei.

Podczas wielkiej uroczystości na scenie w Rynku nagrodzimy dzieci i młodzież z wrocławskich szkół, które przez cały ubiegły rok szkolny angażowały się w pomoc swoim rówieśnikom chorym na raka. Wyłonimy zwycięzców naszej akcji „Szkoły dla Nadziei” – szkoły i przedszkola, które najaktywniej pomagały Fundacji. W ich ręce trafią przepiękne figurki wrocławskich krasnali wykonane przez artystkę Beatę Zwolańską-Hołod.

Organizowany już po raz szósty Korowód Nadziei jest nie tylko plenerową imprezą charytatywną, ale też wielkim świętem dla Podopiecznych Fundacji, którzy biorą w nim udział. Do pochodu co roku włączają się tysiące wrocławian, którzy towarzyszą nam w drodze do Rynku. Te barwne i wesołe pochody organizowane na początku września pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Dzięki takim wydarzeniom możemy mówić o ich potrzebach i zachęcać do ich wspierania.

Wspólny marsz ulicami Wrocławia jest pięknym wyrazem solidarności z dziećmi, które dzielnie walczą o swoje zdrowie i życie.

Dołączcie do nas!