Cztery kolejne firmy zainwestują w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzisiaj otrzymały stosowne zezwolenia. Łączna wartość tych inwestycji to 430 mln zł. Powstanie co najmniej 400 nowych miejsc pracy.

W tym roku na inwestycje w LSSE zdecydowało się już 10 firm. Planowane przez nie nakłady wyniosą 900 mln zł – ma powstać 1600 nowych miejsc pracy. To jedno z najlepszych osiągnięć w 20-letniej historii Strefy.

Wśród najnowszych inwestorów znajduje się rodzima firma handlowa DINO, która ma wybudować centrum logistyczne w podstrefie w Rzeszotarach. Spółka zamierza otworzyć w najbliższych latach pół tysiąca nowych sklepów i potrzebuje kolejnych magazynów. DINO będzie pierwszym inwestorem na terenie podstrefy w Rzeszotarach. Lokalne władze uczestniczyły w negocjacjach z firmą i to także ich sukces.

Zezwolenia na działalność wręczono nowym inwestorom podczas konferencji w Legnicy poświęconej szkolnictwu zawodowemu. Minister Edukacji Anna Zalewska poinformowała, że przygotowywane są nowe przepisy, które – jak powiedziała – uwolnią tego typu szkolnictwo.

Pani minister poinformowała również, że wszystkie szkoły otrzymają dostęp do szerokopasmowego Internetu. Przez 10 lat będą go otrzymywały za darmo.