ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:18, 33:31) w zaległym meczu drugiej kolejki PlusLigi. Dzięki wygranej mistrz Polski po trzech meczach ma w dorobku dziewięć punktów.

Pierwsze zwycięstwo Antigi w ONICO

Każdy z pierwszych dwóch setów trwał niewiele ponad 20 minut . Partie były krótkie, ponieważ dominowała w nich tylko drużyna gospodarzy. Głównie za sprawą Belga Sama Deroo, który zdobył piętnaście punktów, z czego dwa z pola zagrywki.

Najciekawsza była ostatnia odsłona meczu. W jej połowie ZAKSA miała już trzy punkty przewagi nad przeciwnikiem, ale dzięki dobrym atakom Macieja Muzaja Jastrzębski Węgiel doprowadził do wyrównania tuż po drugiej przerwie technicznej. Miejscowi zdobyli trzy punkty z rzędu i prowadzili 19:16. Goście zdołali jednak obronić trzy piłki meczowe z rzędu, dzięki czemu spotkanie potrwało kilka minut dłużej. Ostatecznie zakończyła je skuteczna kiwka Deroo.

W środę rozegrano także pierwsze starcie czwartej kolejki. Cuprum Lubin wygrał czwarty raz z rzędu. Tym razem okazał się lepszy na wyjeździe od BBTS Bielsko-Biała 3:1. Zespół Patricka Duflosa prowadzi w tabeli PlusLigi.